OldBrowsers
Cestovanie skrz.sk | Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Hory/Príroda/Les Haligovce/Goralský dvor

Historický šerm, s odskúšaním si historických zbraní, môžete vidieť v kolibe pri obede alebo večeri, alebo pri návšteve ľubovianského hradu či skanzenu ľudovej architektúry.

Pltníctvo na rieke Dunajec

Ponúkame vám atraktívny splav na tradičných drevených goralských pltiach cez najväčší prírodný kaňon v strednej Európe. Nástupné prístavisko sa nachádza na jeho začiatku v Červenom Kláštore. Splav má dĺžku 11 km, prechádza celým kaňonom a končí v obci Lesnica. Na cestu späť môžete použiť autobus, taxi službu, horské bicykle alebo si vychutnať krásy kraja prostredníctvom pešej turistiky. Na spestrenie splavu si je možné na plť priobjednať občerstvenie z domácich výrobkov (ovčí syr, slanina), a alko a nealko nápojov. Po ukončení splavu, alebo pred splavom sa dá priobjednať piknik s Goralskou muzikou. Plavby sa uskutočňujú v mesiacoch apríl až november.

Na rieke Dunajec a miestnom rybníku je tiež možné holdovať rybolovu, organizovať fakultatívne výlety alebo plavby výletnou loďou po priehrade na rieke Dunajec. Pre lepšiu orientáciu môžete využiť sprievodcovské služby.


Outdoor aktivity

horská turistika, turistické vychádzky, cykloturistika, horská cyklistika, loptové hry, lyžovanie, tenis, rafting, prechádzky do prírody, futbal, pltníctvo